Kā atrast laiku visam – iesaka Kaspars Vendelis

Jūl 30

Veidot jaunus ieradumus nav viegli. Mums bieži vien pietrūkst gribasspēks un motivācija, lai sāktu nodarboties ar kādu sen izsapņotu hobiju – iet uz sporta zāli, mācīties jaunu valodu, vai, piemēram, sākt rakstīt grāmatu. Parasti tam nav laika, nav pietiekamas vēlmes, vai beigu beigās, nepietiek spēka. Un šos ieradumus, ko vēlamies sākt, atliekam uz citu dienu, citu nedēļu, vai pat gadu.

“Biohacking.lv” līdzdibinātājs Kaspars Vendelis stāsta par metodi, kas var palīdzēt veidot jaunus ieradumus –

Mēs esam ļoti lieli meistari atrast attaisnojumu, kāpēc kaut ko nedarīt. Ņemsim par piemēru grāmatas rakstīšanu. Tu domā: ”Šodien sešos, septiņos, sākšu rakstīt grāmatu.” Taču atnāc no darba noguris, gribi atpūsties un nolem, ka tu to darīsi rītdien.

Diemžēl arī nākamajā dienā tu, visdrīzāk, jutīsies noguris. Tev pietrūks motivācijas un gribasspēka piecelties no dīvāna un sākt darīt, tāpēc šo vēlmi rakstīt grāmatu tu atkal atliksi.Kaspars apgalvo, kā šo ieradumu ir iespējams mainīt – “To ir ļoti viegli mainīt, ja tu savu vēlmi kaut ko darīt, pārcel uz rīta cēlienu, dari to vienkārši no rīta, piecelies agrāk.”Kaspars iesaka laiku, ko vakaros velti seriāliem, iemainīt pret laicīgāku gulēt iešanu un agrāku celšanos. No rītiem mums ir vairāk motivācijas un enerģijas, ar savu jauno hobiju vari sākt nodarboties stundu pirms darba, pie garšīgas kafijas krūzes.“Un kas notiks? Vienu, divas, trīs dienas tu iesi laicīgāk gulēt un agrāk celsies. Tādā veidā tu izveidosi jaunu ieradumu un beigu beigās varbūt kļūsi par “bestsellera” autoru, ” -stāsta Kaspars.

Skaties video šeit: https://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/ka-atrast-laiku-visam-iesaka-kaspars-vendelis/

>