KAS IR BIOHACKING?

Feb 04

Biohacking – tā ir pieeja/ process, kā veikt izmaiņas savā dzīvesveidā, lai bioloģiski “uzlauztu” – uzhakotu, runājot datoru terminoloģijā, savu ķermeni un justos pēc iespējas labāk.

Bioloģiski uzlaužot jeb biohakojot sevi, tiešā veidā iespējams transformēt savu ķermeni. Tā, lai justos daudz enerģiskāks, produktīvāks, spējīgāks. Kopumā  – kā sevis labākā versija.

Šī transformācija un sevis uzlabošana iespējama, izmantojot veselu virkni dažādu līdzekļu un instrumentu. No kuriem daudzi netiek plaši izmantoti, tiek novērtēti par zemu vai pat ir nezināmi.

Rīki biohakera “instrumentu kastē” ir paredzēti optimālās dzīves veidošanai. Caur un ar zinātni, tehnoloģijām un dabu.

Efektīvākie un lielāko iespaidu sniedzošie rīki, ar kuru palīdzību var izveidot sevi par labāko iespējamo, jeb kā mēs saucam – par uzlaboto HomoSapiens, ir vienkārši:

– miegs,

– uzturs,

– darba vide,

– fiziskās aktivitātes,

– rūdīšanās.

Šie ir lielie biohacking pamata temati, un par katru no tiem var izvērst plašu lekciju ciklu. 

Biohacking.lv komanda pa vienam velk laukā šos instrumentus no “instrumentu kastes”. Rīko popularizējošus pasākumus un mītapus ar lielu devu teorijas un prakses. Aktualizē tematus par sevis mērīšanu/ analizēšanu. Par sevis uzlabošanu. Ar tehnoloģiju palīdzību, ar zinātniski pamatotu pieeju, ar dabas sniegtajām iespējām. 

Starp biohakera galvenajām un lielākajām vērtībām ir atbalstīt katra personisko atbildību par savu veselību, labsajūtu un produktivitāti ikdienā. Gan brīvajā laikā, gan veicot profesionālos pienākumus. Šāda katram individuāla sevis uzlabošana ir jāpadara par kolektīvu pasākumu. Tādēļ kā nozīmīgu vērtību biohacking.lv uzsver arī drošas vides radīšanu, kur “uzlabotie latvieši” var viens otru atbalstīt.

Tieši ar šādas komūnas un sabiedrības iesaisti, biohacking.lv mērķis ir –  

Latvija līdz 2035. gadam veselības rādītājos ir kļuvusi par līderi visā Eiropā. 

>